Počelo suđenje ‘iza zatvorenih vrata’: Može biti da će ono što ono predstavlja mnogima zatvoriti o n a vrata

vasionka
vasionka

...loyal...liar, big time...brutal...again brutal...love all kids, especially those with autistic disorder...love music, that mathematics of all the worlds...again loooooooove music...read, read and read even more...love to write...loooove to write poems&songs...tales...more tales...manicure nails, no, no, never...love to seek, seek big time...explore...love God...again love God, that greatest freak of all the times... odd fellow...love major guy in the underworld...love equinox...indeed love equinox...mmmmmmm, love blood, that knowledge thing...don't know how to love...love myself mostly and ouuuuuuuuuuuuuuu...love freaks...again love freaks...all freaks...hate to share bed with anyone but one...love one grandmother and her son...her son...her dead son...love men...mmmmmmmm, love men with attitude...love men with attitude again...love gracefully women...mmmmmm, muses...adore troubadour...love night...again love night...love light...hate order...hate paper money...love symbols...adore symbols...love frustration...love hard lesson...tatoo...mmmmmmmm, haaaaaard lesson...

Articles: 1304

15 0 komentara

  1. Djevojka je sretna jer ju djeevojka drži. Tu počinje romantični odnos, jer djevojka koja ju drži se smješka, što znači da daje pravu podršku djevojci koja će bit zatvorena. Možda su njih dvije gej i možda su si kliknule, i možda je ovo zapravo scena iz romantičnog filma u kojem su one stvarno zajedno i možda je ovo najemotivnija scena, momenat kad ona odlazi u zatvor a njena ljubavnica policajka ju vodi. I one su sretne, sretne, što su skupa i što su obe ono što jesu.

  2. Gledano, legalistički, ona je u krivu, gledano moralno, – u pravu. Ako obrnemo perspektive dobijemo još kompliciraniju sliku – moralno, bila je obavezna da se odupre okupacionoj vlasti (time što je opalila šamarčinu vojniku, s oružjem)i time prekrši zakon; legalistički, zakon su uvele okupacione snage, koji je dakle, pravno-formalno neveljavan.
    Možda jasnije izgleda ako bi smo njezino suprostavljanje poredili s oslobodilačkim pokretom, tj. partizanima u drugom svjetskom ratu. Ako je ova Palestinka prekršila zakon, onda su partizani svo vrijeme kršili zakon, i prema parametrima današnjeg međunarodnog prava bili su kriminalna/zločinačka organizacija.
    Historija nam kaže, da su izgubili (mislim partizani), definitivno bi bili to, ali pošto nisu, onda su heroji. Aplicirano na ovu situaciju (s palestinskom djevojkom)zaključak bi bio prilično sumoran, djevojka će biti heroj kad Palestinci pobjede i protjeraju okupacionu vlast. Dotle, ona je kršitelj reda i zakona jedne države.

  3. Teoretičar, opisao si sve činjenično tačno. I nije zakomplikovano, nego vrlo, vrlo potrebno kako bismo vidjeli ogroman rascjep između tih procesa.
    Svjetske zakone, koji imaju primat nad svim drugim svjetovnim zakonima, donosi jedno političko, a ne pravno, tijelo – Generalna skupština UN-a, parlament, a nekada se u to nezakonito upetlja i svjetska vlasa – Savjet bezbjednosti UN-a. Ako su to politička tijela, kako i jesu, sve je moguće – i legalizovati okupaciju i pravnu nevaljanost tog okupacionog poretka, i poništiti je. To zavisi od volje, ovdje od hira.
    Taj donosilac svjetskih zakona od 1948. godine ovdje provodi puzajući genocid samo zbog hira. Ti interesi nisu interesi, nego klasični hir. Pošto je to tako, a formalno-pravno postoji brdo činjenica koje to dokazuju, i formalno-pravno i etički stanje je tako da je čitav svijet obavezan kršiti nevaljane zakone nasilno uspostavljenog poretka, ne samo Ahed Tamimi.
    Palestinski narod će na kraju sigurno pobijediti, a Ahed Tamimi je heroina nevezano za tu činjenicu (koja je činjenica, jer je to obećano, a ta se obećanja nikada ne krše).

    Sfumato 🙂
    Neka je Teoretičar na to ukazao, bitno je razložiti mulj svjetskih zakona i kako se nepravda u njemu udobno odomaći decenijama.

    Neka si ti nasmijana Silence 🙂

    Tvorničaru, i ona ima svoje, ogromne muke na čije smanjenje ili primirivanje može uticati samo ako bude sve što nije i sve što nijedan čovjek ne bi trebao biti.

Leave a Reply