Skretanja.
Vidim svoje prste po šljunku kako napipavaju i onda se naglo okrenem.
Nema nikoga.
Sada vidim svoje prste kako u sandalama sigurno koračaju i okrenem se.
Nema nikoga.
Stopala više ne rade ništa, ali se pozadina mijenja. Čini se da se brzo okrećem poput štapa oko ose što je negdje oko stomaka.
Nije tačno da nema nikoga.
Pripremamo sigurno odlaganje baterija za električno punjenje. Zemlja je prenapučena talasima, frekvencijama, Hz, jonizirajućim zračenjima. Sve slabije vidim tjelesa kako prolaze kroz te permanentne sukobe, prave male ratove, mikrotalasa.
Skretanja. To je tako holistična stvar. Možda je, ustvari, do usaglašavanja spiralnih i ugaonih formi, do rastezanja namjene.
Jer, najveći tornjevi će pasti. Naš potencijal nije siguran po naša tijela. Neko će ostati, a neko će otići.
Bilo bi dobro da što ranije odu oni što moraju ići, da bi onima što ostaju nešto ostalo.
Ponekad mi se čini da smo u zaljevu vremena, gdje su struje mekše i sporije. No, znam da to nije za sve dovoljno brzo.
Nije tačno da nema nikoga.
Hmm..
Dok sam citao vidio sam prste tvoje ruke, cak sam ih i u sandalama mogao vidjeti i nisam htio odustati od pomisli da su to prsti ruke, a ti si ustvari vidjela prste svojih stopala 🙂
Treba naći svoju frekvenciju, svoj nivo zračenja, držati se svog tornja, čuvati ga da ne padne… i čuvati one koje voliš da ne odu prerano… na ostalo svakako mali čovjek nema previše uticaja…
Haha, sve je moguće dok prođe kroz mikrotalase Katrane 🙂
Zanimljivo je kako si ovo shvatila Romanoff, uključujući i tornjeve i šta odlazak znači 🙂
Ja mislin da jesmo u zaljevu vremena, ali nikad nije za sve dovoljno brzo. Mislin da razumin kad kažeš: “Nije tačno da nema nikoga”.
I ja mislim da si potpuno u kontekstu Ris 🙂 To su te teme koje vežu naše prirode.
Meni ovo zvuci ko poeticna verzija rada jednog elektricnnog generatora sa ratovima polja? Zanimljivo je citati kako svi razlicito interpretiramo tekstove.?
Jarčice, nije to loš dojam po zvučnosti ?
Mozda zvuci freaky dojam, okretanje(rotiranje) oko stapa, frekvencije,polja itd. me asociralo na rotore,pa i cak emisiju fotona u trenutku ? Nisam dobra u citanju apstrakcije?,tekstovi bez okvira,ako se tako moze nazvati.? Tu sam shit.Mozda i ti ivrnuto pises(samo tebi poznat stil),more Bidne i to. ?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/89/Electric_motor.gif/440px-Electric_motor.gif
*greske u kom.
Što se “štapa” tiče, riječ je o okretanju oko svoje ose (osa je u predjelu stomaka) u vakuumu, a nakon dobijanja početnog potiska.
Nije ti loša asocijacija, ponavljam direktan link da lakše vide i drugi: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/89/Electric_motor.gif/440px-Electric_motor.gif
Ovdje se, ipak, eksperimentisalo i sa organskim i sa neorganskim; sa talasima, teorijom polja, prisustvom svijesti i tendencijama u globalnom upravljanju (neko bi to elegantno nazvao evolucija čovjeka – “elegantno” je ironično). Kao kada bi se fizikalnim jezikom pisao filozofski zapis, uz nešto fizikalne poetike. Inače, privlači me fizikalna poezija, pa i fizikalna lirika, odnosno fizikalni lirski tekst. Nema veze što isto nije izumljeno, bar ja ne znam da jeste?
Inače, super mi je što vas uopšte, hmm.. interesuje ovo. Ono, da dešifrujete po svome doživljaju, kažete svoju asocijaciju.
Sad kad pogledam, dojam te nije prevario, još u prvom komentaru.
Cool,znaci nisam daleko bila.? Zagrij se, pa nam napisi kakvu opet Sajens fikciju(kao onu sto si pisala) ??
Kad ponovo bude lockdown, slijede nastavci.
Moram da primjetim da niko ne rece kako je ovo dobro, duboko, lijepo na oko i dušu.
Nije tačno da nema nikoga! Jednostavno a krasno. Aferim. Pametovaću drugom zgodom.
Hvala ti Alterego?
“I najsnažniji zvuk bez slušatelja je muk!”
Sva dok si “tu” neko je prisutan.
Izvanredno kamuflirano rekao bi Sigmund?!
Kako god okrenem i obrnem tekst asocira na seks?
Ja rekoh, Ti najbolje znaš.
hn. 🙂
Vela havle, to bih rekla hadžija.