Mangup na Bloggeru

Kada bismo razbacali sve njene oklope, da li bi, šta mislite, došli do mekog mesa?
😃

Jeste li kada primijetili da je romantično raspoložena?
(horski: ne, ne)

Jeste li kada primijetili da je tužna ili razočarana?
(horski: ne, ne)

Ne, njeno kontinuirano agregatno stanje je mangup u obračunu sa bilo čime u čemu može postojati potencijal da se nazre ranjivost.
Red pragme, red spolovila, red BMK i red akcije udruženo u krilaticu: Pusti to i rješavaj problem!

Ali, čekaj, nešto ovdje ne štima!
Zašto mangupa, onda, interesuju filozofsko-špekulativni tekstovi, toliko da se ozbiljno zada da ih otključa i riješi?
Zašto mangup ozbiljno upre da osobu koja joj je draga na blogu zamaje svojim komentarima tako da ova ili ovaj prestane lamentirati o svojoj slabosti ili ranjivosti, sve s ciljem da uskoči u mod ratnika?

Mangup, znači, osjeća veoma intenzivno i na naprijed opisani način, preko svojih leđa (pragma kaže da mu to ne treba u životu), štiti čast i javnu sliku ranjivog blogera, skrećući pažnju na BMK lom.

Ako je Jarčicu, našeg mangupa, uopšte odgajala žena, kakva je to neobična žena?
Najlakši bi odgovor bio da ju je odgajao muškarac, ali najlakše zaključeno nužno ne znači i da je tačno.

Zapravo, koliko mi uopšte poznajemo ovog mangupa, ono zaista?
Pa, nemamo mi pojma!
Ali, nekoliko iskaza ispod bi moglo biti tačno:

Ona je vjerovatno vrlo lijepa ili lijepa mlada žena.

Djecu neće, ne vjerujem joj!

Postoji veoma, veoma zajeban razlog za njene silne, neprobojne oklope.

Uzmiče od ljudi koji bi je mogli pročitati, što zbog toga što im je stalo, što zbog iskustva i kapaciteta da učine to.

Ili joj je neka rušiteljska muška snaga uspjela iščupati romantično srce, pa se obavezala, sama pred sobom, da to više nikada neće dopustiti (zakletva do smrti) ili jednostavno još uvijek nije naišla na muškarca koji bi njenoj energiji uspio parirati.
Kakav god odgovor na ovo pitanje bio, možda ne bi bilo loše da sagleda stvar iz totalno drugačijeg ugla i umjesto međedima otvori svoje frekvencije za pažljive muškarce koji dobro poznaju žensku energiju i njenu moć.
Neke su žene rođene da budu kraljice sa titulama, ni više ni manje, a međedi, iako dobri, tupi su i nezgrapni za to.

Da sam muško, od svih žena na Bloggeru, uključujući sebe, bio bi mi najveći izazov pozvati našeg mangupa na ples.
Rolerkoster koji bi završio u travi pod zvijezdama, zamislite to!
Jer, ako bi ko mogao biti mudra, trezvena i taman dovoljno nježna majka mojoj djeci, to bi bila Jarčica.
Ako bi mi ko mogao biti stijena na koju se oslonim u svakome zlu, to bi mogla biti Jarčica.
Ako bi ko sjajno mogao ustrojiti domaćinstvo, tradicionalno toplo i sa redom u najboljem interesu potomaka, a ponovo moderno, aktivno i istraživački nastrojeno prema novim tehnologijama i učenju, mogla bi to Jarčica.
Ako ko zna šta je lojalnost, zna Jarčica.
Ako je ko preduzetan, preduzetan je ovaj mali mangup.

Bez obzira što njeni oklopi neće dozvoliti da se išta od ovih riječi shvati ozbiljno (brrrrr, ni slučano, užas i strava!), Jarčice volimo te.
Srećan ti rođendan malena.
Da mi budeš zdrava, kreativna, ostaneš tako živa i da ti neko zaslužan i zgodan otključa srce, jer bi bila svjetska šteta da ne vidimo te okice kojima si majka.

vasionka
vasionka

...loyal...liar, big time...brutal...again brutal...love all kids, especially those with autistic disorder...love music, that mathematics of all the worlds...again loooooooove music...read, read and read even more...love to write...loooove to write poems&songs...tales...more tales...manicure nails, no, no, never...love to seek, seek big time...explore...love God...again love God, that greatest freak of all the times... odd fellow...love major guy in the underworld...love equinox...indeed love equinox...mmmmmmm, love blood, that knowledge thing...don't know how to love...love myself mostly and ouuuuuuuuuuuuuuu...love freaks...again love freaks...all freaks...hate to share bed with anyone but one...love one grandmother and her son...her son...her dead son...love men...mmmmmmmm, love men with attitude...love men with attitude again...love gracefully women...mmmmmm, muses...adore troubadour...love night...again love night...love light...hate order...hate paper money...love symbols...adore symbols...love frustration...love hard lesson...tatoo...mmmmmmmm, haaaaaard lesson...

Articles: 1267

21 0 komentar

  1. Ma ona samo misli da je mangup, a ispod oklopa srce ko brdo😄sita sam ja takvih mangupa😄😄😄😄😄😄Jarčica je interesantna persona, sluša Doro i Sinana Sakića🥲odoh se roknut😄sretno joj bilo, Amin Bože da se dozove muzički😄😜šalim se Silencija samo ti slušaj šta hoćeš, sve je to u redu🙂

Leave a Reply